• به بهانه ی پنج اسفند روز مهندس

    کد: 28269
    تاریخ: ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
    منبع خبر: دبیر سازمان
    تعداد بازدید: 245
    به بهانه ی پنج اسفند روز مهندس

    به بهانه ی پنج اسفند روز مهندس

    در تقویم ایران، چند سالی است که پنجم اسفند را که روز بزرگداشت مقام خواجه نصیرالدین طوسی است، به نام روز مهندس نامگذاری کرده اند. در کشور ما، در عرف به فردی که تحصیلات دانشگاهی اش را در یکی از رشته هایی که پیشوند «مهندسی» دارد، گذرانده باشد، مهندس می گویند. اما در واقع مهندس کیست!؟ از فرد مهندس چه انتظاری می توان داشت!؟ فردی که بتواند مسئله یا موضوع کاری را بشناسد، علوم و فنون مربوط به آن موضوع را بداند، توانایی تجزیه و تحلیل منطقی داشته باشد و با تشخیص محدودیت ها، نقشی در سازندگی خویش و جامعه ایفا کند.

    مهندسی در حوزه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات، که نسبت به شاخه های دیگر مهندسی، از دانش های نو محسوب می شود، سال هاست که با وجود توسعه ی سریع و پرشتاب این حوزه، کمتر به آن توجه شده است.

    اگرچه که از سال ۱۳۸۴ و با تاسیس سازمان نظام صنفی رایانه ای، مهندسین کامپیوتر در گرایش های سخت افزار و نرم افزار و سایر رشته های مرتبط در زمره یکی از شاخه های اصلی این سازمان تعریف شدند و با شرکت در آزمون هایی که سالانه برگزار می شود، مشاور پایه ۳ می شوند و پس از مدتی می توانند رتبه خود را ارتقا دهند، اما ضرورت نگاهی تخصصی تر و علمی تر، سال هاست که احساس می شود.

    در سال های اخیر، با پیگیری های همکاران ما در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، در جهت ارتقاء جایگاه صنفی سازمان، به «سازمان نظام مهندسی» تلاش های خوبی انجام شده است و امیدوارم این تلاش ها، مؤثر واقع شود و این سازمان با ساختار منسجمی که در این ۱۴ سال در سراسر استان های کشور، پیدا کرده است، بتواند با دستیابی به جایگاه واقعی خود، موجب رشد و تعالی مهندسان این حرفه شود.

    سازمان نظام صنفی رایانه ای استان فارس، که همواره از ابتدای تاسیس سازمان، از استان های پیشرو در کشور بوده است، تصمیم داشت که امسال در روز دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ در مراسمی، بزرگداشت روز مهندس را برگزار کند و در آن از مهندسان برتر حوزه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات تقدیر کند. علیرغم تمام تلاش ها و برنامه ریزی هایی که صورت گرفته بود، به سبب رعایت احتیاط و حفظ سلامت اعضاء و به منظور پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا، یک روز پیش از برگزاری این مراسم، تصمیم به تعویق زمان برگزاری این مراسم گرفت که پس از رفع محدودیت ها و نگرانی ها در استان، بلافاصله این مراسم برگزار خواهد شد.

    به نمایندگی از اعضاء محترم هیات مدیره سازمان نظام صنفی استان فارس در دوره ی پنجم فعالیت، ۵ اسفند روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس را به همه ی همکاران سازمانی و صنفی تبریک می گویم.


    احسان راهنما
    دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان فارس

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان فارس می باشد.
مجری: پورتال سامان