• مصاحبه روزنامه همشهری با دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

    کد: 27971
    تاریخ: ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
    منبع خبر: دبیر کل
    تعداد بازدید: 162
    روزنامه همشهری در مصاحبه مفصلی با دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ( نصر ) به بررسی وضعیت کنونی حوزه فاوای کشور بخصوص پس از قطع چند روزه اینترنت پرداخت .

    روزنامه همشهری در مصاحبه مفصلی با دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ( نصر ) به بررسی وضعیت کنونی حوزه فاوای کشور بخصوص پس از قطع چند روزه اینترنت پرداخت .

    به گزارش روابط عمومی نصر ، این گزارش با این مقدمه آغاز می شود : رسول سرایٔیان، تاریخ زندگی اش کم وبیش معادل تاریخ مخابرات ایران پس از انقلاب است. یکی دو وزیر انقلابی را که کنار بگذارید تقریبا با همه وزرای پس از انقلاب کار کرده و از تکنیسینی سویٔیچ گرفته تا عضویت در هیأت مدیره مخابرات ایران و مدیرعاملی شرکت ارتباطات سیار ایران در کارنامه سمت های او دیده می شود.

    او تا همین چند وقت پیش هم معاون وزیر ارتباطات و ریٔیس سازمان فناوری اطلاعات بود. از زمان واگذاری این مسیٔولیت هم به عنوان دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور مشغول به فعالیت است. او با این سابقه به صورت دقیق در جریان همه ابعاد تأثیرات قطع اینترنت کشور که بازگشت کامل آن حدود 2 هفته زمان برد، قرار دارد.

    سرایٔیان که دکتری مدیریت استراتژیک از دانشگاه عالی دفاع ملی دارد در گفت وگو با همشهری با وجود ضرر اقتصادی سنگین قطع اینترنت برای کشور، لطمات نامشهود این مسیٔله را خیلی جدی تر و مهمتر از عدد و ارقام مالی می داند. او می گوید: عمود خیمه همه جوانهایی که در حوزه فناوری ارتباطات و اقتصاد دیجیتال مشغول به فعالیت هستند و با سختی کارشان را پیش می برند همین اینترنت و تعامل جهانی است. هر چند گروهی حرف از اینترنت ملی می زنند او با قاطعیت می گوید که اقتصاد دیجیتال بدون اینترنت و تعامل جهانی برای کشور ممکن نیست و رعایت نکردن نیاز به ثبات در این حوزه هم باعث ایجاد موج ناامیدی، نگرانی از تکرار این ماجرا می شود و حتی احتمال در خطر قرار گرفتن توسعه اقتصاد پایدار کشور را به دنبال خواهد داشت. متن کامل این مصاحبه را از اینجا ببینید.


    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان فارس می باشد.
مجری: پورتال سامان